بروزرسانی پوسته بریک از نسخه ۲ به ۳

April 09, 2020

در نسخه ۳ پوسته بریک، پنل تنظیمات کاملا از نو نوشته شده است. در این نسخه به جای استفاده از فریمورک ریداکس، از فریمورک CSF استفاده شده است. به همین دلیل برای این انتقال شما باید اقدامات زیر را انجام دهید. دقت داشته باشید این نوشته برای کسانی است که هم اکنون در سایت خود از نسخه ۲٫۰٫۵ استفاده می کنند و قصد استفاده از نسخه ۳ را دارند. پس درصورتی که میخواهید برای اولین بار نسخه ۳ را نصب کنید، از راهنمای نصب قالب وردپرس با بسته نصبی استفاده کنید. مسئولیت این کار برعهده وردپرس یخی نیست، اما در صورتی که نیاز دارید توسط ما انجام شود، برای هماهنگی به ایدی @muhmdzarei در تلگرام پیام دهید. حتما توصیه می شود قبل از هرکاری بک اپ تهیه کنید.


برخی از مزایای تغییر فریمورک پنل تنظیمات:

 1. فریمورک بسیار بهینه شده، فقط ۲۰۰ کیلوبایت.
 2. افزونه Redux framework دیگر مورد نیاز نیست(بیش از ۱٫۵MB ذخیره کنید).
 3. فریمورک جدید اجازه استفاده از فیلد های جدیدی را می دهد. پس درآینده امکانات بهتری بدون مشکل اضافه خواهد شد.
 4. همه آپشن ها بدون استثناء می تواند برای سفارشی سازی به صورت لایو انجام شود (در فریمورک ریداکس فقط برخی از آپشن ها ممکن بود).

شروع بروزرسانی:

 1. به پیشخوان وردپرس -> تنظیمات قالب -> درون ریزی/برون بری بروید.حالا مانند عکس زیر از تنظیمات خروجی بگیرید.(با این کار همه داده های تنظیمات پوسته در صورت بازگشت ایمن هستند)
 2. نسخه جدید قالب را نصب کنید. برای اینکار به صفحه بریک در راست چین بروید و قالب خریداری شده را دانلود کنید. سپس فایلی که دانلود کردید رو باز کنید و وارد پوشه theme شوید. در این پوشه فایل breek.zip و breek-child.zip را در هاست خود در مسیر wp-content/themes آپلود کنید. حالا پوشه های breek و breek-child را پاک کنید و دو فایل zip که آپلود کردید را Extract کنید. تبریک!
 3.  نسخه جدید افزونه breek-functions را آپلود کنید. برای اینکار از فایل محصول وارد مسیر theme/plugin شوید و این افزونه را به روش قبل در مسیر wp-content/plugins جایگزین پلاگین قبلی کنید.
 4. حالا شما پنل جدید تنظیمات را در انتهای داشبورد وردپرس مشاهده می کنید. برای اطمینان از اینکه بروزرسانی با موفقیت انجام شده است، وجود این سه مورد را در پنل تنظیمات بررسی کنید:
 5. اگر همه چیز مرتب است، روی ذخیره کلیک کنید.
 6. صفحه سایت خود را مشاهده کنید و بررسی کنید که تمامی گزینه ها و تنظیمات به طور صحیح انجام می شوند.
 7. اگر همه چیز مرتب است، با خیال راحت افزونه redux framework را پاک کنید. خسته نباشید!

 


وردپرس

Written by وردپرس وردپرس یخی، گروهی کوچک است که اقدام به تولید و ترجمه قالب ها و افزونه های وردپرس می کند. محصولات وردپرس یخی فقط در مارکت راست چین به فروش می رسد. این تیم از سال 96 شروع به کار کرده و تاکنون فعالیت خود را ادامه می دهد. You should follow them on Twitter

const foo = 'foo';
const bar = 'bar';
console.log(foo + bar);