چگونه یک شورت کد در وردپرس اضافه کنیم؟

March 31, 2019

آیا تاکنون خواسته اید محتوایی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید اما مطمئن نبودید از چه روشی باید استفاده کنید؟ شاید شما میخواهید یک ویجت اینستاگرام یا محتوایی دیگر را در جایی خاص در صفحات خود اضافه کنید. برای این منظور یکی از راه ها استفاده از شورت کد در وردپرس است. خوشبختانه، وردپرس چیزی به نام شورت کد را قرار داده است. در ادامه بیشتر با شورت کد آشنا خواهید شد و خواهید آموخت که چگونه یک شورتکد در وردپرس اضافه کنید.

شورت کد در وردپرس به چه معناست؟

به طور خلاصه، شورت کد ها تکه کد هایی کوچک هستند که درزمان نمایش صفحات وب به صورت محتوای دیگری نمایش داده می شوند.

مثلا وقتی شما از شورت کد [ audio ] استفاده می کنید، وردپرس به جای این کد کوتاه، یک موسیقی قرار خواهد داد. همانطور که متوجه شده اید، این شورت کد ها شبیه تگ های HTML هستند.

 

عملکرد شورت کد ها به چه صورت است؟

این تکه کد ها در هر جایی از صفحه که قرار بگیرند، با دستوراتی که از پیش تعیین شده اند جایگزین می شوند و آنها را اجرا می کنند. نکته جالب این است که وردپرس به شما این امکان را می دهد که تقریبا هر شورت کد که میخواهید بسازید! شما می توانید برای نمایش یک پست از آپارات، نمایش آخرین پست های خود از اینستاگرام یا هرچیزی که می خواهید از شورت کد استفاده کنید.

چه موقع از شورت کد استفاده کنیم؟

من پیشنهاد میکنم فقط زمانی از شورت کد استفاده کنید که حداقل بیش از دوبار بخواهید از یک تکه کد استفاده کنید! به این معناست که شما میخواهید از کدی به دفعات استفاده کنید و برای صرفه جویی در وقت و مرتب نویسی از شورت کد استفاده می کنید. خیلیم خوب است!

و اما بالاخره:

چگونه یک شورت کد در وردپرس بسازیم و از آن استفاده کنیم؟

به طور خلاصه به دو قسمت تقسیم می شود:

  1. ساخت تابع در فانکشن پوسته یا افزونه
  2. فراخوانی تابع به کمک شورت کد

ساخت تابع در فانکشن پوسته یا افزونه

برای این منظور در انتهای functions.php در قالب یا افزونه فعال خود، مانند کد زیر عمل کنید:


function func_name() {
echo 'اولین شورت کد من!' } add_shortcode('test','func_name');

فراخوانی تابع به کمک شورت کد

برای اجرای تابعی که ساختیم، در نوشته ها از کد [test] استفاده کنید. برای اجرای کد ها در داخل ابزارک ها، کد زیر را به انتهای فانکشن پوسته اضافه کنید.


add_filter('widget_text','do_shortcode');

استفاده از شورت کد ها در بین کد ها هم راه خوب و مفیدی است. برای استفاده از شورت کد داخل کد های قالب (یا افزونه) به صورت زیر عمل کنید:


echo do_shortcode('[test]');

در این مقاله شما آموختید چگونه یک شورتکد در وردپرس ایجاد کنید. سعی میکنم در مقاله ای دیگر نحوه ایجاد شورت کد های پیشرفته را توضیح بدم. موفق باشید!


وردپرس

Written by وردپرس وردپرس یخی، گروهی کوچک است که اقدام به تولید و ترجمه قالب ها و افزونه های وردپرس می کند. محصولات وردپرس یخی فقط در مارکت راست چین به فروش می رسد. این تیم از سال 96 شروع به کار کرده و تاکنون فعالیت خود را ادامه می دهد. You should follow them on Twitter

const foo = 'foo';
const bar = 'bar';
console.log(foo + bar);